بردگیم چیست؟

قدمت برد گیم یا بازی های رومیزی به ابتدای سال ۱۹۰۳ میلادی بر میگردد. برد گیم بازی هایی هستند که میتوانند مارا ساعت ها با دوستان و آشنایانمان سرگرم کنند. هنگامی که صحبت از تفریح و سرگرمی میشود اولین چیزی که به ذهنمان میرسد بازی است و بشر همچنان در حال جست و جو برای ساخت بازی های جدید و پیدا کردن آن است. از نمونه این بازی ها بازی های رومیزی (بردگیم) است که با وجود این همه بازی های رایانه ای باز هم طرفداران مخصوص خودش را دارد.

انواع بردگیم

  • بازی های استراتژیک
  • بازی های ایرانی
  • بازی های خانوادگی
  • بازی کودک
  • بازی مهمانی
  • پازل

بازی های بردگیم – استراتژیک

بازی های استراتژیک مانند شطرنج،go,blocus جزء بازی های بسیار محبوب در ژانر استراتژیک محسوب میشود و طرفداران بسیار زیادی دارند.

بازی های خانوادگی

این نوع بازی ها میتوانند اوقات خوشی را در میان دوستان و یا خانواده ها ایجاد کند این نوع برد گیم ها چنین طراحی شده است که برای انواع بازیکنان جذاب باشند مثلا برای بعضی ها حوصله سر بر نباشد برای بعضی ها یاد گرفتن و یا بازی کردنش سخت نباشد و برای افراد کم سن و سال و بزرگ سالان نیز مناسب باشد.  

بازی های کودک

این بازی ها باید ویژگی های خاص خودش را داشته باشد مانند ساده بودن بازی و یا جذاب بودن آن برای کودکان و یا استفاده از شخصیت های کارتونی که آن فضای زیبا و کودکانه رو برای بچه ها فراهم سازد.  

بازی های مهمانی

بازی هایی که شما با دوستانتان میخواهید انجام دهید باید بتواند شور و هیجان را بین شما و دوستانتان فراهم سازد همچنین که باید تعداد بازیکنان زیادی داشته باشد که هنگام بازی درباره تعداد بازیکنان به مشکل نخورید.  

پازل

پازل ها قادر به این هستند که شما را ساعت ها و روز ها شما را سرگرم کنند و فکر شما را بسیار به کا بکشد و باز کند همچنین شما میتوانید این نوع بازی را تنهایی و یا حتی دسته جمعی بازی کنید و پس از اتمام آن از آن لذت ببرید.  

بازی های معمایی

این نوع بازی ها نیاز دارد که شما کاملا تمرکز کنید و تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید معما ها را حل کنید و برنده بازی بشوید . این نوع بازی ها به این شکل است که یا شما به تنهایی باید معما را حل کنید یا اینکه  گروهی معما را حل کرده و برنده بازی شوید.  

به اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *